Dnia 4 czerwca uczniowie, którzy uczęszczają na naukę języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do  Koszałkowa.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer po trasie Parku Baśni i Legend Kaszubskich. Wysłuchali legendy pt. „Strach, Trud, Niewarto”, rozwiązywali zagadki i zadania dotyczące jej treści.

Następnie wysłuchali kolejnej legendy pt. „O kamiennych kręgach” – poznali historię powstania kamiennych kręgów na Kaszubach.

Kolejnym punktem wyprawy było poznanie fauny i flory Bałtyku. Po tych zajęciach uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości rozwiązując quizy, zagadki i krzyżówki.

Pobyt w tym miejscu sprzyjał dobrej zabawie, młodsze dzieci bawiły się na placu zabaw, gdzie mogły zjeżdżać na dmuchanym zamku, skakać na trampolinie, a starsze zjeżdżały na trzykołowcach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.