Dnia 30 maja uczniowie klasa III c oraz przedszkolaki z grup: PSZCZÓŁKI i SÓWKI  z Samorządowego Przedszkola wraz z wychowawcami i przedstawicielami PSB Mrówka z Sierakowic, wzięli udział we wspólnym  przedsięwzięciu WIOSNA Z MRÓWKĄ. Akcja miała na celu kształtowanie pozytywnych postaw społecznych i proekologicznych u dzieci. Nasi milusińscy aktywnie pracowali wspólnie sadząc drzewka i krzewy. Przy okazji dowiedzieli się  wielu ciekawostek na temat pielęgnacji roślin. Dużą atrakcją dla dzieci była postać Mrówki, od której otrzymały słodki poczęstunek i upominki. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały swoją „pracę”, upiększając w ten sposób wspólne otoczenie. Efekty ich starań można obejrzeć w fotorelacji  lub osobiście przed placówkami.