W dniach od 17 do 19 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Sierakowicach. Tematyka spotkania dotyczyła pojęcia sentymentalizm.

Najpierw dzieci losowały nazwy postaci występujących w książce pt. „Sentymentalny wilk” Geoffroy de Pennarta, w których role za moment miały się wcielić. Następnie po przebraniu się w odpowiednie stroje i kostiumy, przy narracji pani Hanny, odgrywały role postaci pięknej bajki. Po jej zakończeniu nastąpiła dyskusja i mali aktorzy zrozumieli, co to znaczy – być sentymentalnym (wrażliwym, czułym, uczuciowym). Zwieńczeniem zajęć był udział uczniów w zabawie integracyjnej – KALAMBURY.

Serdecznie dziękujemy pani Hannie Teledze z Gminnej Biblioteki Publicznej za przygotowanie oraz przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć.

Wychowawcy klas III

 

 

Maria Drężek, Beata Mazur, Joanna Ryłko, Joanna Zalewska