Uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami brali bardzo aktywny udział w kolejnych zadaniach Ligi Językowej. Zadań było sporo, a wynalazków jeszcze więcej. 

Jedno z zadań polegało na wymyśleniu innej nazwy dla widelca, komputera i zeszytu. 

Propozycje i pomysły naszych uczniów zaskoczyły organizatorów tego projektu.  

Oto niektóre propozycje: 

– WIDELEC – trójząb, nabijak, metalowiec, pikulec, igłowiec, łapacz jedzeniowy, pazurnik 

– ZESZYT – pisownik, kartkowiec, pismowiec, kartecznik, pisemnia 

– KOMPUTER – mózgownik, mędrościowa skrzynka, wiedzownik 

  

Kolejne zadanie polegało na wymyśleniu nowej nazwy i nowego przedmiotu, który jeszcze nie istnieje. Uczniowie rysowali, sklejali i tworzyli artystyczne wizje swoich wynalazków językowych. Mogliśmy podziwiać maszyny umilające czas, pomagające w wypełnianiu obowiązków oraz przenoszące nas w czasie i przestrzeni.  

Następne zadanie polegało na próbie odpowiedzi na pytanie; Co to jest kalimep. Pomysły oscylowały od przedmiotów związanych z odmierzaniem czasu, siły, długości, zużytych kalorii po skojarzenia związane z bronią rycerzy i wikingów, a nawet wprowadzały nas w świat w którym wszystkie marzenia się spełniają. 

Jesteśmy podbudowani tym, że mamy takich twórczych i pomysłowych uczniów. 

Oto krótka fotorelacja: 

Nad. Anna Jażdżewska, Beata Mazur