Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły, po dwóch latach świętowania online, przeniosły się w mury naszej szkoły.  

Z tej okazji odbyły się uroczyste apele w dwóch grupach wiekowych podczas których nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Ponieważ patronowi naszej szkoły Florianowi Ceynowie tak bliski był języka kaszubski, to właśnie w tym języku była część artystyczna. Całość ubogacił zespół wokalny „Studio piosenki” pod przewodnictwem pani Klaudii Dworak oraz akompaniament niesamowitego Maksymiliana Lejk. Ponadto korzystając z tej niezwykłej chwili pani dyrektor szkoły Agata Tarasiuk wręczyła nagrody dla Alicji Paproty i Adama Szymikowskiego, laureatów w powiatowym konkursie języka angielskiego.  

Zwieńczeniem obchodów była praca w salach, gdzie nasi uczniowie podejmowali się różnorodnych działań wykorzystując swoje umiejętności, wiadomości oraz ekspresję twórczą wykonując prezentacje w formie plakatu. 

Efekty naszej pracy oraz wspomnienia z tego dnia w poniższej fotorelacji: 

Nad. Anita Rutkowska, Beata Mazur