25 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Logopedyczny pt. ” Opowiastki logopedyczne”.  Adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Celem konkursu było utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonych głosek w ciągu mownym i popularyzacja ćwiczeń logopedycznych wśród dzieci.  Udział w konkursie pobudził dzieci do twórczego myślenia, jak i rozwijania zdolności manualnych.  Uczniowie w etapie szkolnym mieli za zadanie zilustrować treść opowiadania wybranego uprzednio z logopedą prowadzącym. Wyłonione trzy prace zakwalifikowały się do dalszego etapu. W etapie gminnym zadaniem uczniów było opowiedzieć zilustrowaną wcześniej opowiastkę logopedyczną. Oceniana była przede wszystkim znajomość tekstu, prawidłowa artykulacja ćwiczonych głosek, jak i ogólna autoprezentacja.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z sześciu szkół naszej gminy: Szkoła Podstawowa w Puzdrowie, Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej, Szkoła Podstawowa w Gowidlinie, Szkoła Podstawowa w Tuchlinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach.

Oto lista laureatów: 

I miejsce:Gabriel Szuta, kl. I SP w Kamienicy Królewskiej

II miejsce: Klaudia Bulczak, kl. II SP w Kamienicy Królewskiej

                  Radosław Lewiński, kl. III SP nr 1 w Sierakowicach

III miejsce: Oliwia Cygert, kl. III SP w Gowidlinie

                 Maja Rawlik, kl. II SP w Gowidlinie

Wyróżnienia: 

Igor Stencel, kl. II SP w Gowidlinie

Franciszek Furman, kl. I SP nr 2 w Sierakowicach

Każdy z uczestników otrzymał nagrody i upominki ufundowane przez Wójta Gminy  Sierakowice, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w terapii logopedycznej.