21 kwietnia 2022r. klasa 1a i 1b wybrały się do Teatru Lalki “Tęcza” w Słupsku na przedstawienie pt. “Tylko jeden dzień”. Na podstawie obejrzanego spektaklu uczniowie uzyskali odpowiedź na pytania: “Jak poradzić sobie z życiem, które trwa tylko jedną dobę? Czy takie życie jest ważne?

Bohaterowie baśni przekonują, że tak.

„Tylko jeden dzień”, jest to baśń sceniczna Martina Baltscheita, pełna rozmaitych zabaw i przygód wędrówka Muszki, Lisa i Dzika, która przeradza się w opowieść o przywiązaniu, przyjaźni i miłości. Jest to jedna z najpiękniejszych sztuk dla dzieci, która w dowcipny sposób porusza trudne tematy. Odchodzenie ujęte jest w sposób pomagający oswoić ten trudny temat wszystkim, nie tylko maluchom. Oczywiście wszystko kończy się szczęśliwie.