Dnia 1 kwietnia 2022 r. odbyły się w nasze szkole obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski, dlatego wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się właśnie na niebiesko, okazując swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych wzięły udział w apelach z podziałem na grupy wiekowe. Uczniom zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny. Chór naszej szkoły pod kierownictwem pani Klaudii Dworak zaśpiewał piosenkę „Wielka siła”. Dzieci z klasy II c wspierani przez starsze koleżanki (Aleksandrę Domaszk, Alicję Domaszk, Amelię Bulczak i Monikę Bulczak) wykonały piosenkę „Jesteśmy tu”. Zgromadzeni wysłuchali też autorskich wierszy uczniów, którzy w Szkolnym Konkursie Literackim „Autyzm – wystarczy zrozumieć” w kategorii klas I-III zajęli czołowe lokaty:

I miejsce – Aleksandra Matyka, kl. II c

II miejsce – Aleksander Tempski, kl. I c

III miejsce – Blanka Klasa, kl. II b

IV miejsce – Brajan Woelke, kl. II c

W/w otrzymali dyplomy i nagrody.

W czasie apelu uczniowie obejrzeli też film animowany „Autyzm”, który poszerzył ich wiedzę na temat autyzmu.

Organizatorki bardzo dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za wzięcie udziału w obchodach, których celem było podniesienie świadomości dzieci, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z autyzmem na co dzień.