W marcu klasy 1a i 3b uczestniczyły w zajęciach prowadzonych pod kierunkiem pani bibliotekarki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie kolorowym i bogato ilustrowanym pozycjom dla dzieci, które z ciekawością oglądały. Pani Jola opowiedziała im o swojej pracy oraz zbiorach znajdujących się na półkach. Najmłodsi uczniowie zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika i poznali zasady wypożyczania książek. Dowiedzieli się również, jak należy o nie dbać. Natomiast trzecioklasiści przypomnieli sobie wiadomości o budowie książki oraz zapoznali się z informacjami zawartymi na karcie katalogowej i tytułowej, i porównali je. Wszystkie aktywności odbywały się w formie ćwiczeń praktycznych. Po spotkaniu słuchacze zostali zaproszeni do korzystania z zasobów biblioteki oraz zachęceni do systematycznego czytania.