3 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia nastąpiło podsumowanie IV Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: “Mój Niepełnosprawny Przyjaciel”. Nadesłano do nas prace ze szkół okolicznych miejscowości. Dzieci w bardzo przejrzysty sposób przekazały w graficznej formie chęć i potrzebę tolerancji. Doskonale zobrazowały to, że bez względu na różnice między ludźmi wszyscy są potrzebni i wobec siebie równi. Przedstawiły osoby niepełnosprawne jako te, które mają marzenia; czują potrzebę okazywania i doznawania uczuć, zapał do nauki i chęć zabawy oraz spędzania czasu w grupie. Każdego dnia spotykamy osoby z niepełnosprawnościami – z dysfunkcjami ruchu, mowy i innymi schorzeniami. Ten dzień to dobra okazja, aby przypomnieć uczniom, że społeczeństwo to MY wszyscy, niezależnie od sprawności, miejsca zamieszkania czy wieku. Z tym przesłaniem wystąpili uczniowie z klasy VI a w krótkiej inscenizacji pt.: “Wszyscy tacy sami”. Utwory muzyczne: „Pełnia życia” wykonały uczennice klas 4-6 z kółka muzycznego pod kierunkiem p. Klaudii Dworak, „Pokonaj siebie” zaśpiewały Monika Bulczak i Aleksandra Domaszk oraz „Nie bój się chcieć” utwór z filmu “Zaplątani” wykonali uczniowie kl. II c. Z uwagi na panujące okoliczności uroczystość wręczenia nagród odbyła się z podziałem czasowym i na grupy wiekowe. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Jolanta Skierka dziękując uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję wzięcia udziału w konkursie. Dziękujemy również dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsora nagród, pana Tadeusza Kobieli Wójta Gminy Sierakowice. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za szczodrość, wrażliwość i okazane serce.

KLASY I-III

I MIEJSCE Małgorzata Damaszk szkoła: SP Lisie Jamy