5 listopada w sierakowickiej „Jedynce” odbył się finał II Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów z klas 0-3 z naszej gminy. Prace oceniane były w dwóch kategoriach, klasy 0-1 i klasy 2-3. W sumie otrzymaliśmy 191 pięknych prac. Dziękujemy wszystkim, uczestnikom, wychowawcom i rodzicom uczniów, za tak liczny udział. Młodzi artyści wykazali się kreatywnością i starannością, wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Wyłoniliśmy zwycięzców z każdej kategorii i wiele prac wyróżniliśmy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Dofinansowanie na zakup nagród otrzymaliśmy od Wójta Gminy Sierakowice pana Tadeusza Kobieli, bardzo dziękujemy za wspieranie rozwoju talentu młodych artystów. Naszą uroczystość pomogły uświetnić uczennice pani Michaliny Król: Matylda Myszk(5 b), Oliwia Czaja(7b) trio: Amelia Bulczak(8b) Aleksandra(8a) i Alicja(7a) Domaszk. Dziewczyny zaśpiewały: „Kolorowy wiatr”, „Którą wybrać z dróg ” i „Kiedy jesteś tu”.

Laureaci konkursu:

Klasy 0-1

I msc Aleksander Sobisz SP Lisie Jamy

II msc Marcelina Wolska SP Gowidlino

III msc Gabriel Płotka SP 2 Sierakowice

Wyróżnienia: Szymon Piekarski SP Jelonko; Maciej Figura SP Załakowo; Damian Jereczek SP Lisie Jamy; Antonina Kobiela SP 1 Sierakowice; Lena Klejna SP Puzdrowo; Nadia Białk SP 2 Sierakowice; Nella Szutenberg SP Jelonko

Klasy 2-3

I msc Maja Bigus SP Kamienica Królewska

II msc Albert Krefta SP Lisie Jamy

III msc Blanka Klasa SP 1 Sierakowice

Wyróżnienia: Maciej Lejk SP Łyśniewo; Roksana Myszk SP Tuchlino; Olga Wolska SP 2 Sierakowice; Alicja Paprota SP 1 Sierakowice; Gabriel Tandek SP 1 Sierakowice; Zuzanna Dąbrowska SP Gowidlino; Michalina Drywa SP Gowidlino.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej, już trzeciej edycji konkursu, za rok.