Pierwszoklasiści uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w kolejnej wyprawie po Kaszubach. Tym razem jadąc malowniczymi pagórkami, podziwiając kolory jesiennej przyrody dojechaliśmy do Stryszej Budy.  

Tam zostaliśmy powitani przez gospodarza Parku Miniatur, Parku Gigantów i kaszubskiego Gracika. Okazało się, że czekało na nas wiele atrakcji. Oprócz poznawania zminimalizowanych charakterystycznych budowli z Kaszub, gigantycznych owadów i ptaków, mogliśmy wejść do gabinetu strachu, gabinetu śmiechu, spotkać się z bajkowymi postaciami, prawdziwymi zwierzętami, a także był czas na wspólny relaks na placu zabaw, a dla śmiałków przejście przez labirynt. W każdym miejscu można było spotkać symbole przypominające o tym, że jesteśmy na Kaszubach: „Kaszubskie nuty”, postacie w strojach kaszubskich… 

Po tej udanej wyprawie pierwszaki czekają już na kolejną wycieczkę po Kaszubach:)