W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas I-III poznają i przypominają sobie drogę do szkoły i ze szkoły  wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy na zajęcia panów policjantów z Posterunku Policji w Sierakowicach – Grzegorza Stankowskiego oraz Daniela Kotłowskiego, którzy spotkali się z naszymi najmłodszymi uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły do domu oraz zagrożenia z którymi mogą spotkać się dzieci. Przypomnieli  oni również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.  Jednak największym zainteresowaniem  wśród dzieci cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji. Podczas pogadanki policjanci dzielili się swoimi spostrzeżeniami  i doświadczeniami dzieci zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz czy jest to trudny zawód. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.