Ostatniego dnia przed końcem roku 24 czerwca klasa 6b wraz z wychowawcą wybrali się na wyzwanie po Sierakowicach. Zostali podzielni na grupy (patrole).  Wylosowali pięć zadań. Otrzymali mapy, karty patrolowe, mazaki, sznurki. Byli tak zafascynowani i tak gotowi, że nie chcieli słuchać tłumaczeń nauczyciela :-). No i ruszyli. Zdjęcia z prac jednego patrolu przedstawiono poniżej:

Zadania wykonywali ze skupieniem. Po około trzech godzinach zbiórka była przy ołtarzu papieskim. Zapytani jak im się podobało, odpowiadali, że bardzo. Nawet nie mieli czasu myśleć o zmęczeniu. Aby przejść do kolejnej stacji mieli okazje pogadać, pośmiać się. Wspierali się w wykonaniu zadań. Na koniec poszli na lody. Bardzo dobry sposób na integrację klasy. Oczywiście wszyscy otrzymali dyplomy i przypinki. No i nie obyło się bez pytań typu: CZY W SIÓDMEJ KLASIE TEŻ BIERZEMY UDZIAŁ? BARDZO BYŚMY CHCIELI.

/Nad. Ewa Bednarek/