Uczniowie klasy 3a i 3c zdobyli wyróżnienie w projekcie edukacyjnym  E-learning Skarby Bałtyku. Projekt ten miał na celu popularyzację wiedzy o Morzu Bałtyckim, promocję polskiego rybołówstwa oraz zmianę nawyków żywieniowych Polaków i zachęcenia ich do większego spożycia ryb, zwłaszcza ryb bałtyckich, które mają wiele wartości odżywczych wspierających nasze zdrowie. Dzieci cofnęły się w czasie 40 mln lat, by odkryć tajemnicze lasy bursztynowe, dzięki którym dzisiaj na plażach znajdujemy złoto Bałtyku.  

Jak najłatwiej znaleźć ten skarb? I dlaczego jeszcze cenniejszym skarbem Bałtyku są ryby mieszkające w jego głębinach? Jakie mają wartości dla całego ekosystemu morskiego oraz dla mieszkańców krajów nadbałtyckich? Odpowiedzi na te pytania uczniowie poznali podczas wędrówki po platformie e-learningowej. Po przeprowadzonych zajęciach trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną – wypełniając zadania zawarte w ankiecie. Dodatkowo każda klasa wykonała plakat przedstawiający życie w morskich głębinach.  

Uczniów przygotowywały: pani Małgorzata Labuda i Janina Subkowska.