Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

W Dzień Ziemi zamiast zbierać śmieci, nauczmy się postępować tak, by ich w ogóle nie było. Wraz z ekspertami zapraszamy na cykl spotkań i praktycznych warsztatów dla uczniów i nauczycieli, podczas których dowiecie się, jak codzienne wybory, w szkole i w domu wpływają na klimat i naszą planetę – przez cały dzień na kanale @Edukacja Globalna CEO na Facebooku , gdzie możecie oglądać live, komentować, zadawać pytania i brać udział we wspólnej akcji.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski chciałby zachęcić wszystkich do podjęcia wyzwania:
Znajdź miejsce do zazielenienia albo rozkwiecenia i zrób to. Kup (albo pozyskaj od znajomego działkowca) sadzonki albo nasiona mało wymagających, lokalnych roślin i posadź/wysiej je. Nie chodzi o zakładanie całych ogródków, ale o drobne zazielenianie okolicy. Pamiętaj o podlewaniu.

Po wykonaniu zadania, zrób zdjęcie i prześlij na adres katarzyna.leszk@sp1.sierakowice.pl . Akcja trwa przez cały tydzień do 28 kwietnia.

NIECH KAŻDY DZIEŃ BĘDZIE DNIEM ZIEMI!