Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. 
W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 19 marca. Dzieci przyszły poubierane w kolorowe skarpetki jako znak solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. 
W tym dniu wykonane zostały różne prace plastyczne związane z tym dniem. Klasy I-III wykonały wspólny klasowy plakat z odlewów dłoni z kolorowych farb i rysowały bruzdy na środku dłoni. Klasy starsze natomiast IV-VIII tworzyły różne ciekawe rzeczy z skarpetek, działały wyobraźnią i kreatywnością. To był wspaniały dzień pełen ciekawych pomysłów, zadań. 
Zapraszamy do relacji fotograficznej. 
Natalia Frymus Joanna Ryłko Wioletta Szulc