W świetlicy szkolnej tydzień pod hasłem „Walentynki” upłynął w atmosferze pełnej ciepła i miłości. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat miłości oraz uczuć okazywanych najbliższym im osobom. Wspólnie z wychowawcami próbowali zdefiniować pojęcie „miłość” oraz „przyjaźń”. Starali się również odpowiedzieć na pytanie „Czym różni się miłość od przyjaźni?”. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach, wymieniając przy okazji, jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel. 

Uczniowie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem okazywali swoje uczucia poprzez wykonywanie pięknych kartek walentynkowych i prac plastycznych. Uczyli się bezbłędnie pisać życzenia dla najbliższych. Zaangażowali się również w przygotowanie „Poczty walentynkowej” dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Piątkowe spotkanie podsumowujące tydzień walentynkowy rozpoczęliśmy od współnych zabaw, które przypomniały nam, jak należy mówić najbliższym miłe słowa na co dzień i pomogły określić kogo, co i dlaczego kochamy i lubimy. Rozwiązaliśmy krzyżówkę i quiz, który przybliżyl nam najważniejsze fakty związane ze św. Walentym. Z zawiązanymi oczami, ucząc sie współpracy i reagowania na polecenia innych, rysowaliśmy serduszka, łuk Amora i uśmiechy. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z wykonywaniem w parach zadań i zabawa muzyczno-ruchowa „Gorące serce”. Ponadto chętni uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcie z przyjacielem w świetlicowej fotobudce oraz pograć w walentynkowe memo i dobble. Na zakończenie każde z dzieci wykonało pracę plastyczną, która była ilustracją powiedzenia „Mieć serce na dłoni”. 

/Nad. Małgorzata Konkel, Alicja Baran/