Uczniowie klasy Ic podczas nauki zdalnej wysłuchali w trzech odcinkach niezwykłą książkę „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci” autorstwa Magdaleny Kryger. To wyjątkowa pozycja ucząca empatii i wrażliwości na drugiego (niepełnosprawnego) człowieka. Jej bohaterką jest wróżka Zuzia.  Sama jest jeszcze dzieckiem, ale bardzo ubolewa nad tym, że nie zna innych dzieci. Postanawia to zmienić i za sprawą magii w jej świecie pojawiają się kolejne postacie. To wyjątkowe dzieci. Każde inne. Niespotykane, niezwykłe. Mające dziwne buty, kropki na ciele, nie słyszące czy poruszające się na wózku inwalidzkim. Zuzia traktuje każde nowo poznane dziecko z wielką empatią. Jest zachwycona możliwością spotkania, rozmowy oraz wspólnej zabawy. To właśnie ona uczy, że dzieci są różne: nie wszystkie tak samo wyglądają i nie wszystkie tak samo funkcjonują, ale wszystkie są cudowne!!! 

Pierwszoklasiści wcielili się w ilustratorów tej niezwykłej bajki. Oto efekty ich pracy: 

/Nad. Joanna Zalewska/