Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia wśród uczniów jak i osób dorosłych. Niestety w tym roku w  związku z panującą trudną sytuacją, wywołaną przez pandemię, akcja się nie odbyła.  Natomiast klasa III b postanowiła już majowy weekend spędzić w atrakcyjny sposób, a mianowicie wyruszając  z  rodziną w trasy rowerowe. Nasza medalistka  Laura ma już na liczniku przejechane 88 km.

Jest to dobry sposób aby aktywnie uczestniczyć na świeżym powietrzu. Zachęcamy innych do tej formy spędzania czasu. Należy jednak pamiętać o pewnych zasadach, a mianowicie o kasku chroniącym głowę, kamizelce odblaskowej i o tym, że dzieciom samym nie wolno jeździć po ulicy tylko z osobami dorosłymi po wyznaczonych ścieżkach rowerowych.

/Nad. Dorota Dejk/