W grudniu 2019 roku kilkunastu chętnych uczniów z klas „0” – III, uczestniczących w zajęciach logopedycznych, wzięło udział w XXXI Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym. Hasłem przewodnim były „Paronimy – słowa dziwne, podobne, lecz całkiem inne”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów we Włocławku oraz Wydawnictwo KOMLOGO. W ramach konkursu należało wymyślić słowa – paronimy, np. łódka – kłódka, kura – kula, mak – hak, czyli wyrazy o podobnym brzmieniu, ale innym znaczeniu i wykonać do nich ilustracje. Słowa mogły dotyczyć rzeczowników, czasowników lub przymiotników. Celem konkursu było: rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej, wzbogacenie słownictwa i doskonalenie umiejętności wypowiedzi, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie mowy, języka oraz słuchu fonemowego u dzieci. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się następujące osoby:

  • Piotr Spręga kl. „0”gr. 3,
  • Remigiusz Kulaszewicz kl. I c,
  • Milena Konkol kl. II c,
  • Michalina Kulaszewicz kl. III b,
  • Julia Naczk – Lis kl. III c.

W styczniu 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy ww. uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą wyobraźnią, pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie!