Kici, kici ,kici…koty dziś w świetlicy!  

Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego. W tym roku, w ramach zajęć świetlicowych, dzień ten był okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. Zajęcia z okazji Dnia Kota w świetlicy, miały głównie na celu rozwijanie u dzieci wrażliwości, empatii i szacunku do tych zwierząt, rozwijanie aktywności twórczej i integrację grupy świetlicowej. 

W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych, dowiedzieli się czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, usłyszeli o najbardziej spektakularnych kocich rekordach, jak również zapoznali się z nawoływaniem kotów w językach obcych. Następnie wzięli udział w zabawie polegającej na rywalizacji zespołów, w czasie której odnajdywali ukryte koperty z zadaniami. Musieli wykazać się umiejętnościami naśladowania kocich odgłosów i ruchów, odkodowywali ukryte zadania od egipskiego kota – bogini Bastet, wypijali mleko z miseczki na czas oraz grali w „kocie” memory. Musieli również szybko zapamiętać ciekawostki i odpowiedzieć na pytania związane z czarnymi kotami. Po zakończeniu rywalizacji i otrzymaniu słodkiej nagrody wykonali maski kotów i obejrzeli kilka śmiesznych filmików o kocich psotach.