W czasie ferii w szkole co chwilę coś się działo – a to zajęcia taneczne, muzyczne, programistyczne, wycieczki itp. Jedna z grup chętnych dzieciaków z SP1 oraz SP2 uczestniczyła w zajęciach z obsługi i pilotowania dronów – 21 stycznia 2020 roku. Do dyspozycji mieli 6 modeli – 3 SYMY, 1 Hubsana, i dwa DJI – Mavica Mini oraz Phantoma 4. Było omówienie zasad działania, bezpieczeństwa, kwestii prawnych (np. wlatywania w niedozwolone strefy) no i oczywiście część praktyczna – czyli latanie. Od podstaw – z techniki startu, lądowania i jego celności, nawrotów i podstawowych operacji w locie. Niestety porywisty wiatr uniemożliwił latanie mniejszymi dronami na zewnątrz, ale nadrobimy to wiosną.

Gościem specjalnym był Tomek Kunikowski – mistrz w zawodowych wyścigach dronów, ich konstruktor i programista – człowiek posiadający ogromną wiedzę i jeszcze większe umiejętności. Przygotował dla nas pokaz w wyczynowych lotach w trybach RACE i FREESTYLE. Jego drony potrafią osiągać zawrotne prędkości – grubo ponad 200 km/h – czego byliśmy świadkami. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, bo w drugiej jego połowie widać właśnie wyczyny Tomka. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy mu za przybycie i poświęcenie nam czasu.

Drony na których latali nasi uczniowie zostały sfinansowane dzięki grantowi, jaki zdobyło jesienią Koło Symulacji Lotniczych  pisząc projekt w ramach programu „Młodzież w działaniu – SC Johnson z myślą o innych 2019” – prowadzonego przez Fundacja Polki Mogą Wszystko .

W planach mamy nagrywanie i filmowanie z powietrza, ale musimy poczekać na lepsze warunki pogodowe, więc będziemy informować na bieżąco.

Kilka zdjęć:

Filmik z warsztatów: