W dniach 16, 17 oraz 20 stycznia 2020 roku odbyły się zajęcia praktyczne z programowania w języku C/C+ za pomocą Arduino. Nazwa ta w pierwszej chwili kojarzy się przede wszystkim z niewielką, mieszczącą się na dłoni płytką drukowaną.  Prawda jest jednak zupełnie inna – Arduino to dzisiaj osobny świat, jedynie bazujący na oryginalnych płytkach włoskiego producenta oraz ich niezliczonych klonach 🙂

Na spotkaniach feryjnych uczniowie mieli możliwość zaprogramować m. in.

  • włącznie diody LED;
  • migotanie diody na odpowiednim pinie;
  • włączanie diody za pomocą przycisku;
  • ALARM – układ imitujący sygnalizator otwarcia okna, do którego ramy zamontowano specjalny przycisk/czujnik;
  • włącznik światła z „czasomierzem”;
  • układ imitujący drogową sygnalizację świetlną.

Dziewczyny jak i chłopcy radzili sobie bardzo dobrze. Niektórzy tak się „wciągnęli”, że tworzyli swoje programy i badali inne zastosowanie Arduino. Z relacji uczniów wynika, że zajęcia były ciekawe, a dowodem tego była 100% frekwencja każdego dnia. Prowadzące: p. A. Drywa, p. E. Bednarek i p. J. Drywa.

Zapraszamy do foto-video relacji.

/Nad. J. Drywa/