Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce dzisiaj w naszej szkole. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły pod pilnym okiem reżyserki – pani Kariny Wenta, przygotowali jasełka dla uczniów. Wszystko było okryte oczywiście tajemnicą :).

Dla wszystkich uczniów szkoły wystawiliśmy dwa spektakle w szatni, która dzisiaj zamieniła się w salę teatralną, zapewniając odpowiednio małą ilość światła, gdyż część przedstawienia opierała się o technikę cieni. Było mnóstwo emocji – od śmiechu po przerażenie 🙂 i spora dawka muzyki. Uczniowie, zwłaszcza młodszych klas żywiołowo reagowali na grę aktorów. Ich śmiech, tańce czy oklaski był dla nas największym podziękowaniem za tych kilka tygodni wieczornych prób i przygotowań.

Charakteryzacją zajęła się Marianna Geniusz, laureatka z sierakowickiej drużyny  zwycięzców finału „Odysei umysłu” w USA – absolwentka Gimnazjum w Sierakowicach. O odpowiednie oświetlenie i dym zadbał nieoceniony Jachu Wróbel muzyk zespołu www.themindseekers.pl , zaś sprzętu użyczył Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, firma malowaneswiatlem.pl Mateusza Tredera oraz Tomasz Kotlenga – fotografierakowice.pl  

Super było móc wystąpić dla naszych uczniów! 🙂