Klasa 1b w roku szkolnym 2019/2020 wzięła udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu – „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który był skierowany do uczniów klas I –III i zdobyła wyróżnienie.

Zadanie konkursowe – projekt – polegało na zorganizowaniu obchodów Dnia Głośnego Czytania z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej, (która wchodziła również w skład jury) „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków”.

W konkursie wzięło udział 3.480 klas z 2.239 szkół z całej Polski.

Konkurs miał zaszczepić w dzieciach pasję do czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Pomysłodawcą, Organizatorem oraz Fundatorem Nagród w konkursie był Właściciel sieci sklepów Biedronka.

W ramach projektu, dzieci m.in. wykonywały poszczególne elementy dekoracji korzystając ze zgromadzonych wcześniej surowców wtórnych. Na zajęciach plastyczno – technicznych z płyty CD zrobiły SŁODZIAKI wedle własnego pomysłu.

Z papierowej tuby, rolek po fizelinie i papierze toaletowym zbudowały drzewo oraz muchomory, a jesienny las namalowały farbami plakatowymi wykorzystując zużytą folię bąbelkową.

Poniżej fotorelacja z zadań projektowych i nagrody za pracę.

/Nad. M. Drężek/