Dnia 26 XI 2019r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Dorotą Dejk wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w naszej miejscowości.

Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

Dzieci pisały listy do Wiktorii z Marzycielskiej Poczty z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Listy te dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest ta praca. Poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza, a to wszystko za sprawą uprzejmości pani naczelnik. Zwróciły również uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze – logo.

Wizyta na poczcie była dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

/Nad. D. Dejk/