Klasa II c wzięła udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

W ramach tego konkursu uczniowie przez 21 dni codziennie przez 10 minut czytali wybraną książkę. Każdy z nich samodzielnie wykonał też  maskotkę ulubionego Słodziaka. Dzieci swoje maskotki zrobiły z: gazet, reklamówek, rajstop, skarpetek, ruloników po papierze toaletowym, zakrętek, opakowaniach po jogurcie itp. Ostatnie zadanie konkursowe polegało na wykonaniu Magicznego Drzewa Słodziaków, które zostało wykonane z butelek po napojach oraz darów jesieni, a następnie zamieszkały w jego pobliżu nasze Słodziaki.

Małgorzata Labuda