W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Uśmiechu chętni uczniowie i nauczyciele przystąpili do akcji Marzycielska Poczta. Ta ogólnopolska akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Uczniowie poznają historie Marzycielskich Dzieci, uczą się pomagać, uwrażliwiają na trudną sytuację rówieśników.

Rozpoczęliśmy w Dniu Uśmiechu od napisania uśmiechniętego listu czy stworzenia kartki z pozytywnymi emotkami. Następnie planujemy wysyłać listy z okazji Dnia Życzliwości (listopad), Bożego Narodzenia, Walentynek, Wielkanocy czy na urodziny danego dziecka albo jakiejkolwiek okazji, która nam przyjdzie do głowy (albo i bez okazji). Młodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać mogą tworzyć rysunkowe listy lub kartki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ideą Marzycielskiej Poczty. Wszelkie informacje na stronie internetowej akcji lub w świetlicy I-III.