Bardzo lubiany i wyczekiwany przez naszych chłopców Dzień Chłopaka w świetlicy rozpoczął się od przypomnienia wszystkim, kim tak naprawdę jest chłopak. A dowiedzieć się tego mogliśmy z wiersza pod tytułem … „Dzień chłopaka” P. Okrój:

Chłopak? Tak, znasz go.

To taki ktoś,

Kto ci czasami robi na złość.

I obojętnie co by się zdarzyło,

Wszystko byś zrobiła, żeby go nie było.

Lecz uwierzyć w to trudno, bez niego byłoby nudno.

Nikt by nie chował ci piórnika,

Ciągnąć cię za włosy nie byłoby komu,

Nikt by ci nie kładł kwiatka pod drzwiami

I sama wracałabyś do domu.

Więc zrób wyjątek dzisiaj,

Wyjdź ze swej złości mroku,

Uśmiechnij się chociaż raz

I bądź miła jeden dzień w roku.

Następnie wszyscy obecni tego dnia chłopcy musieli zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanych przez panie zadaniach: „Prezentacji Misterów”, która polegała na jak najciekawszym zaprezentowaniu swojej osoby w rytm muzyki, „Mister Najszybszego Liczenia” – liczenie sztang znajdujących się na planszach, „Mister Celnego Oka” – tym razem chłopcy grali w mini-golfa. „Mistrz Samochodowej Kierownicy” musiał odgadnąć markę samochodu po znaczku, a „Mistrz Piłkarski” określić z jakich miast pochodzą kluby piłkarskie. Na zakończenie każdy z chłopców przeszedł „Próbę mądrości”  odgadując zagadki odczytywane przez koleżanki. Dodatkowo każdy z nich musiał wykazać się umiejętnościami tanecznymi.

Na zakończenie dziewczynki odczytały wiersz o dżentelmenach i wręczyły słodkie upominki.