18 uczniów klas VII-VIII miało okazję wyjechać na Pomorskie Warsztaty Naukowe organizowane przez Uniwersytet Gdański w ramach programu ,,Zdolni z Pomorza”. Na prawie tygodniowy obóz naukowy zakwalifikowało się 250 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Wszyscy brali udział w zajęciach laboratoryjnych z biologii, chemii, matematyki, fizyki i kompetencji społecznych, prowadzonych przez pracowników UG W tym czasie nauczycielki opiekujące się młodzieżą, pani Sylwia Koszałka i pani Katarzyna Bulczak, brały udział w kursach doskonalących, takich jak:  ,,LaTeX” i ,,Neurodydaktyka w praktyce”.

Każdy uczestnik wybierał też zajęcia dla siebie z bardzo szerokiej oferty. Nasi uczniowie zachwyceni byli szczególnie spotkaniem z podróżniczką opowiadającą o ginących kulturach Indonezji, warsztatami teatralnymi, zajęciami z robotyki, tworzeniem gier w programie GameMaker, szyfrowaniem i tworzeniem kartek z wykorzystaniem nauki.

Na popołudnia zaplanowano zwiedzanie Muzeum II Światowej, Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena i Ratusza.

Zwieńczeniem wyjazdu był spektakl ,,Hairspray” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Uczniowie długo będą wspominać to niecodzienne spotkanie z nauką  to, jak wiele mogli wyciągnąć z zaledwie kilku godzinnych zajęć. Była to świetna okazja do spróbowania swoich sił w dyscyplinach, których przedtem nie mieli okazji poznać. Mimo tego jak intensywny był ten tydzień, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że Pomorskie Warsztaty Naukowe mogłyby jeszcze trwać…