Dzisiaj, w klasie III a przeżywaliśmy ogromną radość z sukcesu naszej zdolnej koleżanki.

Z samego rana do sali lekcyjnej nr 66 zawitał pan dyrektor – Ireneusz Płotka z cudowną niespodzianką (nagrodą i dyplomem) dla Faustyny  Bulczak, która została laureatką III miejsca w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Skrzat.

Dowiedzieliśmy się, że w tegorocznej edycji wzięło udział 27.188 uczniów, którzy reprezentowali 2942 szkoły.

Organizatorem tego prestiżowego konkursu był Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Celem zmagań uczestników jest rozwój i kształtowanie myślenia  komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy Faustynie oraz Zosi Walkusz z klasy IIId, która otrzymała wyróżnienie w/w konkursie oraz dziękujemy Panu Dyrektorowi za organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia w naszej szkole.

Maria Drężek