W miniony piątek, 25 stycznia 2019 zakończyła się pierwsza tura Powiatowych Turniejów Tenisa Stołowego w Miechucinie. Dzieci zagrały w I serii zawodów klasyfikacyjnych w 3 kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej Skrzatek wystąpiła w swoim debicie Sara Szramka, zajmując ostatecznie 5 miejsce, przegrywając wejście do ćwierćfinału z Elizą Ekman 0:2 (5:11, 7:11). W starszej kategorii wiekowej Żaków, klub LUKS PANDA Sierakowice reprezentowało trzech zawodników Łukasz Kuczkowski, Alan Szramka oraz Krzysztof Kulas. Najwyższy stopień podium wywalczył Krzysiu, który pewnie doszedł do półfinału nie przegrywając ani jednego seta. Po zaciętym pojedynku półfinałowym z Denisem Dymkiem (UKS Borcz) 3:1 (11:6, 8:11, 11:4, 11:7) Krzysiu zmierzył się w finale z gospodarzem turnieju Dawidem Formelą. W tym pojedynku lepszym okazał się zawodnik z Sierakowic, który wygrał 3:1 (11:8, 8:11, 11:7, 13:11). W turnieju pocieszenia najlepszym okazał się Łukasz Kuczkowski, który wygrał wszystkie możliwe pojedynki i ostatecznie uplasował się na 9 miejscu. Łukasz odpadł z turnieju głównego w drugiej rundzie, w której musiał uznać wyższość Mateusza Gołaszewskiego 0:3 (7:11, 9:11, 8:11). Na miejscu 32-36 rywalizację zakończył Alan Szramka.

Z podobnym rezultatem do Krzysia rywalizację zakończył Dawid Cyperski, który ostatecznie zajął 1 miejsce w kategorii Młodzik. Najtrudniejszym pojedynkiem Dawida okazał się mecz półfinałowy z Adrianem Sybionem (UKS Pomieczyno), który zakończył się wynikiem 3:1 (11:8, 11:3, 12:10, 10:12) na korzyść Dawida. W meczu finałowym zawodnik LUKS PANDA zmierzył się z gospodarzem turnieju Wiktorem Krzebietke, który musiał uznać wyższość Dawida w tym spotkaniu przegrywając 0:3 (1:11, 7:11, 8:11).

W drugim Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym w Tenisie Stołowym Krzyś oraz Dawid będą najwyżej rozstawionymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych.