Zmagania najmłodszych uczniów w Konkursie Rodnô mòwa i WIELKI SUKCES Ewy  Kotłowskiej!
W tym roku do etapu szkolnych eliminacji Konkursu Wojewódzkiego Prozy i Poezji Kaszubskiej zgłosiło się 11 uczniów, w dwu kategoriach: klas O i młodsi oraz kl I-III. Zwycięzcami zostali:
I m – Ewa Kotłowska z kl III h,
II m  Aniela Kamińska z kl Id,
III m Andżelika Labuda  z kl Ia,

zaś w kategorii najmłodszych uczestników znalazły się :
Pola Bulczak z gr 2- miejsce I
i Paulina Walkusz z gr. 5 miejse II
Na uznanie zasługują wszyscy uczestnicy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie i bardzo ciekawie przedstawili swoje interpretacje kaszubskich utworów literackich. W etapie Gminnym  Ewa Kotłowska zajęła II miejsce i tym samym zagwarantowała sobie udział do kolejnego etapu. 19 kwietnia 2018r. pokonała wszystkich uczestników powiatowego Konkursu uzyskując I miejsce  i tym samym kwalifikując się do ostatniego etapu  Wojewódzkiego, który co roku odbywa się w Chmielnie.
II miejsce Ewy w Wojewódzkim Konkursie Prozy i Poezji Kaszubskiej, w którym bierze już udział od przedszkola cieszy tym bardziej, gdyż jest pięknym zwieńczeniem jej wszystkich dotychczasowych osiągnięć i sukcesów w tym konkursie. Ogromnie gratulujemy Ewie, życząc kolejnych sukcesów! Mamy też nadzieję, że pozostali miłośnicy kaszubskiej  literatury pójdą  jej śladami.