28 kwietnia br uczniowie naszej szkoły, działający w Szkolnym Klubie Małego Wolontariusza oraz kilkoro uczniów klas V i VI wraz z panią Sylwią Koszałką i Anią Bendzmer od poranka sadzili „Las Odrodzenia” w Nadleśnictwie Kamionka. Nasze zadanie polegało na tym, aby za pomocą rąk oraz specjalnego przyrządu – kosztura – zasadzić jednoroczne sadzonki sosny w przygotowanym miejscu. Staraliśmy się wykonać to zadanie zgodnie z zaleceniami leśnika. Po tej pracy nadszedł czas na zabawy – quizy i konkursy o lesie, podczas których zdobywaliśmy ciekawe nagrody. Był też spacer po lesie, po którym dotarliśmy do miejsca, gdzie czekał na nas poczęstunek przygotowany przez panów leśników. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

Maja Wenta, Anna Syldatk –    wolontariuszki SZKMW