Dnia 21.03.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla klas IV – VII. Powodem, dla którego zwyczajne życie szkoły zostało wesoło zakłócone, był pierwszy dzień wiosny nazywany także Dniem Samorządności. Z tej okazji dzieci i młodzież szkolna wykazuje niezwykłą tendencję do opuszczania lekcji. My nie popełniliśmy tego błędu, ponieważ świetnie się bawiliśmy na sali gimnastycznej.

Społeczność szkolna została podzielona na poziomy klasowe. Wszyscy nie zmieścilibyśmy się na sali. Szóste klasy bawiły się jako pierwsze. Impreza rozpoczęła się występem tanecznym dziewcząt, prezentujących ciekawe układy choreograficzne. Po zakończeniu pani Łucja Myszk poprosiła o uformowanie sześcioosobowych drużyn złożonych z chłopców i dziewczyn. Rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Stanęliśmy do walki, która polegała na wykonywaniu zadań związanych z: koszykówką, tenisem stołowym, hokejem i biegami. Podczas liczenia punktów można było ponownie podziwiać popisy taneczne. Po burzliwych dyskusjach komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła  6 a, natomiast drugie nam (6c) przypadło w udziale. Klasa 6e załapała się na trzecie miejsce podium. Nie obyło się bez drobnych sprzeczek, jednakże soki, które otrzymaliśmy w nagrodę od Rady Szkoły  nie tylko ugasiły pragnienie, ale także wyciszyły wzburzone emocje.

Takie dni lubimy bardzo. Po pierwsze: świetnie się bawimy, po drugie: integrujemy się z innymi klasami, a po trzecie: ucieka nam 45 minut lekcji. A tak całkiem poważnie, to naprawdę była świetna zabawa!

Klasa VI c