Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Samorządzie Uczniowskim w Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach dnia 2 marca zorganizowali zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt ze schroniska Promyk w Gdańsku.

Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przygotowali plakaty ogłaszające całą akcję, rozwiesili je na terenie całej szkoły.

Od samego rana uczniowie przynosili karmę suchą, oraz w puszkach dla psów i kotów. Do akcji włączyli się także uczniowie klas młodszych. Szczególne podziękowania należą się uczniom oraz wychowawcom  klas IIb oraz IIIa.

Łącznie zebraliśmy ponad 50 kg karmy. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za włączenie się do zbiórki. A nasi czworonożni przyjaciele w podzięce wesoło merdają ogonami.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Ewa Kasperek